Leon Vranješ i Darko Boras uzeli medalje na Državnom prvenstvu u boksu

Krajem prošlog tjedna, od petka do nedjelje (10., 11. i 12.03. 2023.godine) u Živinicama se održavalo 30. po redu Državno pojedinačno seniorsko prvenstvo u Olimpijskom boksu, a na istom su nastupila i dva boksača iz Ljubuškog.

Ispred Boksačkog kluba Ljubuški na navedenom prvenstvu nastupila su dva boksača, Leon Vranješ i Darko Boras, te su obojica uzeli medalje.

Leon Vranješ pobijedio je u polufinalu prekidom u prvoj rundi te ostvario nastup u finalu gdje je uprkos odličnoj borbi izgubio meč i osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.

Darko Boras došao je do polufinala gdje je također nakon odlične borbe ipak izgubio meč i osvojio treće mjesto i brončanu medalju.

Iako su oba navedena boksača bili prvaci države u uzrastu mladih, ovaj put, ujedno i prvi put natjecali su se u seniorskoj kategoriji što je bio veliki izazov za njih.
Trener: Miro Jerković
Pomoćnu trener: Željko Vukšić