Kino Ljubuški ponovno otvara vrata: Nakon više od 30 godina filmovi se vraćaju na veliki zaslon
- Napisao/la Radio Ljubuški
- Objavljeno u Ljubuški
- Ispis
- Pošalji e-mail
Ljubuški ponovno dobiva kino i to ne bilo kakvo. Nakon više od tri desetljeća čekanja, grad ulazi u novo poglavlje kulturnog života s modernom, tehnološki opremljenom i svim generacijama pristupačnom kinodvoranom. U programu Radija Ljubuški projekt je predstavio direktor JP „Parkovi“ d.o.o. Ljubuški Nikica Vučić.
„Kino u Ljubuškom napravilo je veliki tehnološki iskorak ugradnjom sustava Dolby IMS3000, čime je naša dvorana u potpunosti usklađena sa standardima profesionalnih kinodvorana širom svijeta“, istaknuo je Vučić. Naglasio je kako novi sustav omogućava vrhunsku kvalitetu slike i zvuka, stabilnost reprodukcije te potpunu kompatibilnost s najnovijim filmskim formatima. Uz to, instaliran je i Dolby zvučni sustav koji osigurava čist, snažan i precizno balansiran zvuk kakav publika očekuje u modernim kinima.
Osim tehničkog iskoraka, značajan napredak ostvaren je i na distribucijskom planu. „Potpisali smo ugovore o suradnji s distribucijskim kućama “Blitz Distribucija” i “Una film Distribucija”. Posebno nam je značajna suradnja s Blitz Distribucijom koja nam omogućava pristup većini novih filmskih naslova odmah po njihovom izlasku“, kazao je Vučić. To znači da će publika u Ljubuškom premijerne i aktualne svjetske hitove moći gledati bez odlaska u veće gradove.
Svečano otvorenje kina planirano je u srijedu, 4. ožujka, uz dvije projekcije. U 18 sati na rasporedu je dječji igrani film „Glavonja“, namijenjen učenicima nižih razreda osnovne škole i predškolcima. Riječ je o toploj, uzbudljivoj dječjoj krimi komediji koja na djeci blizak način obrađuje teme neurorazličitosti, inkluzije i prijateljstva. U 20:30 slijedi romantična komedija „Solo u Italiji“, koja donosi duhovitu i emotivnu priču o novim počecima.
Posebno oduševljenje izazvala je informacija da je prvi kino tjedan besplatan za sve posjetitelje, kao znak zahvalnosti publici povodom ponovnog pokretanja kina. Nakon toga, cijena ulaznice iznosit će 5 KM za sve uzraste.
„Gledali smo da cijenu prilagodimo i za naše najmlađe i za odrasle. Smatramo da kino mora biti dostupno svima“, naglasio je Vučić, dodavši kako je Gradsko vijeće jednoglasno podržalo potrebne izmjene statuta i cjenika za korištenje Kulturnog centra.
Program će se ubuduće održavati svake srijede i subote, s dvije projekcije u 18 sati dječji program, a u 20:30 filmovi različitih žanrova za širu publiku. Aktualne najave i raspored filmova bit će dostupni putem društvenih mreža Kino Ljubuški, kao i na mrežnim stranicama Radija Ljubuški.

