Djelatnici Centra za socijalni rad Ljubuški obradovali stare i nemoćne na Međunarodni dan socijalnog rada
- Napisao/la Radio Ljubuški
- Objavljeno u Ljubuški
- Ispis
- Pošalji e-mail
Djelatnici Centra za socijalni rad Ljubuški danas su na prigodan način obilježili Međunarodni dan socijalnog rada, koji se svake godine obilježava trećeg utorka u mjesecu ožujku, piše Radio Ljubuški.
U okviru te aktivnosti djelatnici Centra na čelu s ravnateljem Viktorom Grbavcem i ekipom iz programa „Kućne njege“ obišli su Dom za stare i nemoćne sv. Josip radnik, Centar za palijativnu skrb – Hospicij Ljubuški i Dom za starije i nemoćne osobe – Ustanova Ljubuški te im uručili prigodne poklone.
Nešto više o obilježavanju Međunarodnog dana socijalnog rada u Ljubuškom, u izjavi za Radio Ljubuški, kazao je ravnatelj Centra za socijalni rad Ljubuški Viktor Grbavac.
„ Cilj nam je da na području grada Ljubuškog na Međunarodni dan socijalnog rada pokažemo one aktivnosti koje provodimo svakodnevno. Danas smo željeli na jedan simboličan način obići naše stare i nemoćne osobe i jednim malim znakom pažnje odnosno skromnim poklonima u vidu pelena za odrasle i kolačima još jednom pokazati da mislimo na njih. Obišli smo tri ustanove na području našega grada – Dom za stare i nemoćne sv. Josip radnik, Centar za palijativnu skrb – Hospicij Ljubuški i Dom za starije i nemoćne osobe – Ustanova Ljubuški i uručili im poklone koji će oni iskoristiti za svoje potrebe. Pred nama je puno izazova u ovom novom vremenu i mi koliko je u našoj mogućnosti nastojimo što bolje odgovoriti na sve te izazove. Vjerujem da u tome uspijevamo i da ćemo nastaviti s kvalitetnim radom. Ujedno želim skrenuti pažnju na sve one koji se bave socijalnim radom, ne samo na nas iz Centra za socijalni rad, već i sve ostale koji na bilo koji način pomažu starijim osobama, bolesnima i nemoćnima“, kazao je Grbavac te svim socijalnim radnicima u BiH, F BiH i našoj županiji čestitao ovaj dan.