"Skautice" bolje od Katarine u pripremnoj utakmici

Sinoć su u Gradskoj športskoj dvorani svoj drugi pripremni susret za nastavak natjecanja u Premijer ligi odigrale rukometašice Izviđača CO.

Protivnik je bila Katarina iz Mostara, a pobjedu su ostavarile izabranice Josipe Tomić rezultatom 32:23 iako su na poluvremenu Mostarke vodile rezultatom 13:11.

Prvi dio je protekao u stalnoj rezultatskoj prednosti gostujućih igračica, a najveću prednost Mostarke su imale kod rezultata 10:6.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Ljubušanki koje su preko raspoloženih Nosić i Šumelj došle do visoke pobjede u ovoj pripremnoj utakmici.

Matea Nosić je postigala 12 pogodaka, a Šumelj je bila precizna osam puta dok je nova igračica u redovima "Skautica" Crnogorka Stamatović postigla dva pogodka.

Također, treba istaći mladu Mariju Brkić koja je postiga četiri te Ivu Grbavac koja se tri puta upisala u listu strijelaca.

Kod Mostarki bolje od ostalih bile su Milanović sa sedam i Lerić sa šest pogodaka.

ŽRK Izviđač Central osiguranje – HRK Katarina 32:23 (11:13)

ŽRK Izviđač: Petrović, B. Grbavac, Matea Šumelj 8/1, Prskalo 1/1, Miočević, I. Grbavac 3/1, Nosić 12/6, Boras 2/1, Šimatović 2, Brkić 4.
Trener: Josipa Tomić.

HRK Katarina: Škobić, A. Šimić 2, Cipitić 3/1, Teskeredžić 2, Kolar, Domić, Marijanović, Trbonja, M. Šimić 3, Milanović 7/2, Divković, Pandžić, Ćosić, Slišković 2, Džidić, Marić, Lerić 6/1.
Trener: Josip Pandžić.

Sedmerci: Izviđač 10/10, Katarina 6/4.
Isključenja: Izviđač – minuta, Katarina – minuta.