Federalna liga: Snažan otpor mladih "Skauta" sarajevskoj Bosni

Mladi rukometaši Izviđača iako oslabljeni, u rosteru je bilo samo 11 rukometaša, pružili su snažan otpor daleko iskusnijoj momčadi sarajevske Bosne i tijesno su poraženi rezultatom 33:31.

Izviđač je odlično odigrao prvih 25 minuta i konstantno imao rezultatsku prednost od 2-3 pogotka, međutim u posljednjih pet-šest minuta daleko iskusnija momčad Bosne, prevaga je bio vratar Bosne Kenan Mutapčić, preokrenula je rezultat i na odmor se otišlo s prednošću gostiju 20:16. Gosti su u posljednji 5 minuta napravili seriju 5:0.

Većim dijelom drugog poluvremena gosti su održavali prednost od 5- 6 pogodaka, ali Izviđač u završnici umalo nije napravio preokret. Naime, u posljednjih par minuta, mladi „Skauti“ nisu realizirali sedmerac i promašili su 2-3 kontre, tako da je Bosna došla do trijumfa rezultatom 33:31.

O kakvom se protivniku radi govori podatak da su za momčad Bosne nastupili bivši reprezentativci Toromanović, Vražalić, a i iskusni premijerligaški rukometaši: Bračković, Balta, Mutapčić, Mimić, Domazet,…

U redovima Izviđača odličnu partiju pružili su Dijano Ćeško sa sedam, Petar Medić i Stipe Pavlović sa šest pogodaka, Petar Bilić bio je uspješan četiri puta, a Zvonimir Lukenda tri puta. Odličan je bio i vratar Ivan Herceg.

Za Bosnu sedam pogodaka postigao Faruk Vražalić, šest Muhamed Toromanović, te četiri Amir Gušić. Odličan je bio i vratar Kenan Mutapčić.

RK Izviđač Central osiguranje II - ORK Bosna 31:33 (16:20)

RK Izviđač CO II: Herceg, Šumelj, Z. Lukenda 3, Dedić, Medić 6, Sabljić 1, S. Pavlović 6, F. Pavlović 2, Bilić 4, Ćeško 7, Jelčić 2.
Trener: Zvonko Herceg.

ORK Bosna: D. Korkarić 1, A. Korkarić 3, Gušić 4, Balta 4, Bračković 1, Kurtović, Denjo 1, Malagić, Mrda 1, Božić 1, Toromanović 6, Raonić, Mutapčić, Mimić 1, Domazet 3, Vražalić 7.
Trener: Zuhdija Korkarić.