Pobjedom nad Hažićima rukometašice Izviđač Central osiguranja "ovjerile" drugo mjesto

Rukometašice Izviđač Central osiguranje u subotu su u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom odigrale posljednju utakmicu za sezonu 2018/2019 u prvenstvu BiH u rukometu. Protivnik našim rukometašicama u posljednjem 6.kolu Završnice prvenstva bila je ekipa ŽRK Hadžića Dildo Group izravni suparnik za drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Rukometašice Izviđača su bile bolje i savladale svoje suparnice rezultatom 30:25, poluvrijeme 12:10 i „ovjerile“ drugu mjesto.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta izjednačenoj igri, ali prednost je konstantno bila na strani naših djevojaka. U 4. minuti bilo je 3:1, da bi već u 6. gošće došle do poravnanja 3:3. Ponovno u 10.minuti Izviđač ima tri gola viška (6:3), ali u 17. gošće su se primakle na gol zaostatka, a u 25. su uspjele poravnati rezultat (10:10). U završnici poluvremena golovima Ane Vranćić i Marije Boras ponovno je prednost na strani naših rukometašica (12:10) s kojom je i okončano prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Izviđač je pojačao tempo i u 44.minuti serijom 11:6 stigao do osjetne prednosti od osam pogodaka. „skautkinje“ nisu posustajale već su od 44.do 54.minute novom serijom 7:4 stavile točku na i (30:20). Posljednjih 5 minuta susreta trener Lovrić uveo je mlade snage što su gošće iskoristile i ublažile poraz na konačnih 30:25.

Marija Boras sa jedanaest pogodaka bila je najefikasnija igračica susreta. U redovima Izviđača još su bile efikasne Kata Miočević sa šest, Ana Vrančić s pet, Marija Gudelj s četiri, Zora Miočević s tri i Zora Kraljević s jednim pogotkom.
Kod gošći iz Hadžića najviše golova postigle su Maja Knezović osam i Almedina Imširović sedam.

ŽRK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Hadžići DG 30:25 (12:10)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 50.
Suci: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (Banja Luka)
Nadzornik: Zdenko Alpeza (Mostar)

ŽRK Izviđač: Petrović, Pandža, Prsklo, K. Miočević 6, I. Grbavac, Vrančić 5/1, Gudelj 4, Boras 11/5, Kraljević 1, Papac, Z. Miočević 3, G. Bošnjak, A. Bošnjak, Brkić1.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Hadžići: Selimanović, Čajić 2,Đurđević, Ređić 1, Malanović 1, Mehremić, Ćahtarević 3, Knezović 8/1, Fejzić, Hrgić, Imširović 7, Halebić 3/3, Đelilović, Telarević.
Trener: Alma Hadžović

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Hadžići 16 minuta.