Izviđač preko Vogošće do poluzavršnice doigravanja za prvaka [foto]

Rukometaši Izviđač Central osiguranja i u uzvratnoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka su savladali momčad Vogošće i plasirali se u polufinale.

Od samog početak domaći rukometaši su krenuli silovito i pokazali gostima iz Vogošće da nemaju što tražiti na parketu Gradske športske dvorane u Ljubuškom. S tri pogotka Vederana Delića i pogotkom Domagoja Alilovića, koji je večeras kao i u utakmici u Vogošći bio nezaustavljiv za protivničke rukometaše, „Skauti“ su došli do tri gola prednosti (4:1, 10.minuta). Do prednosti od pet pogodaka Izviđač je stigao u 15.minuti (7:2), ali su gosti s tri uzastopna pogotka uspjeli uhvatiti priključak (7:5, 19.minuta). Zadnjih deset minuta prvog poluvremena pripalo je Izviđaču koji je ponovno stigao do pet pogodaka prednosti (13:8), da bi Vogošća u posljednjem napadu pogotkom Zahirovića otići na odmor s četiri gola zaostatka (13:9).

U drugom dijelu, serijom 6:1, Izviđač je došao do osam pogodaka prednosti čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do svoje najveću prednost od devet pogodaka „Skauti“ su stigli u 41. minuti (20:11), nakon čega je trener Bjeliš uveo mlade snage. Do kraja utakmice Vogošća je uspjela ublažiti poraz, ali pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje. Na koncu Izviđač je slavio rezultatom 24:20, čime je osigurao plasman u polufinale.

U redovima Izviđača najefikasniji su bilo Domagoj Alilović sa šest i Vedran Delić s četiri pogotka. Miljan Ivanović i Gabrijel Mišetić su postigli po tri pogotka, dok su Nikola ĐonoMiloš Kos i Milan Vukšić bili uspješni po dva puta. Josip Kvesić skupio deset obrana, a Matej Mandić ponovno je bio nerješiva zagonetka za izvođače sedmeraca u ekipi Vogošće, nakon što je u Vogošći skinuo tri, ovaj put im je obranio četiri.

U ekipi Vogošće po tri pogotka postigli su Geko, Kreso, Čičkušić i Bečić.

Već u subotu, 25.05.2019.  „Skaute“ očekuje novi okršaj, tj. prva polufinalna utakmica u Doboju protiv momčadi Sloge, a uzvrat je u srijedu, 29.05.2019. u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

Završnica prvenstva, sezona 2018/2019 – uzvratna utakmica 1/4 finala.

Ljubuški, 22.05.2019. u 20:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Vogošća Poljine Hills 27:31 (11:16)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1000.
Suci: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Nadzornik: Nedžad Rastoder (Goražde)

RK Izviđač CO: Kvesić (10 obrane), Tolić, Mandić ( 7 obrana, 4 sedmerca), Vukšić 2, Mišetić 3/2, Alilović 6, Kos 2/1, Ivanović 3, Đono 2, Delić 4/4, Maretić, Miličević 1, Mataga, Lovrić, Čutura 1.
Trener: Mario Bjeliš.

RK Vogošća PH: Efendić (7 obrane, 2 sedmerca), Ivanković (3 obrana), Geko 3/2, Čorbo, Kadrić 1,Kreso 3, Gavrić 1, Čičkušić 3/1, Mimić, Halilović 1, Bečić 3, Jelačić 1, Zahirović 1, Osmanhodžić 1, Bosić, Stojanović 2.
Trener: Bojan Unčanin

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Vogošća 9 minuta.
Sedmerci: Izviđač 9/7, Vogošća 7/3.

Poslijednja izmjena danaSubota, 13 Srpanj 2019 16:52