VELIKA ŠTETA U GRABU: U požaru izgorjele 43 pčelinje zajednice i 19 oplodnjaka
U nedjelju je na području sela Grab u požaru izgorio pčelinjak u blizini groblja Sinac.
- Objavljeno u Ljubuški
U nedjelju je na području sela Grab u požaru izgorio pčelinjak u blizini groblja Sinac.
Mladi ljubuški izvođač Bega predstavio je novu pjesmu „Obala“, ujedno prvu pjesmu objavljenu na njegovu službenom YouTube kanalu.
Ljubuški je proteklog vikenda bio veliko mjesto susreta planinara iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.
U zgradi Gradske uprave Ljubuški upriličen je svečani prijam učenika generacije ljubuških osnovnih i srednjih škola za školsku 2025./2026. godinu.
Kad smo nekako u ova doba prije šest godina posjetili tvrđavu hercega Stjepana Kosače na 396 metara iznad mora visokoj Buturovici, iznad Ljubuškog, zatekli smo tim koji je vršio arheološka istraživanja, piše Hercegovina u slici i riječi.
Ljubuški je proteklog petka bio mjesto susreta ljubitelja i vlasnika motocikala koji su se okupili na susretu pod nazivom „Superbike Japanese Meet“, u organizaciji Udruge „Team Classic Suzuki Ljubuški“.
Ljubitelji letenja i adrenalina okupili su se u Krehinu Gracu na šestom izdanju natjecanja u preciznom slijetanju paraglajderom „Sveti Ivan Gradina Open 2026“.
Na Memorijalnom centru Groblje mira na Bilima u subotu je, povodom Europskog dana sjećanja na žrtve totalitarnih režima, održana dostojanstvena komemoracija i služeno sveto misno slavlje za sve žrtve fašizma, nacizma i komunizma, kao i za sve nevine žrtve ratova, progona i zlosilja kroz povijest.
U restoranu Romanca kod Mostara svečano je otvoren dvodnevni festival maslinovih ulja „HerzOliveFest – Zlatne kapi Hercegovine“, koji organizira Hercegovačka udruga uljara i maslinara (HUUM) s ciljem promocije hercegovačkog maslinarstva, domaćih proizvođača i ekstra djevičanskih maslinovih ulja.