Logo
Ispiši ovu stranicu

Požar u Cernu stavljen je pod kontrolu

Požar u Cernu stavljen je pod kontrolu

Jučerašnji požar u Cernu (Ljubuški-Čitluk) stavljen je pod kontrolu.

Največi požar u ovoj požarnoj sezoni u mjestu Cerno (Ljubuški-Čitluk) nakon cjelodnevnog napora naših vatrogasaca u 20.30 sati stavljen je pod kontrolu. Ugroženi su bili i stambeni objekti, naselenici i vinogradi.

U gašenju požara sudjelovali su pripadnici PVP-a Ljubuški (9 vatrogasaca i 3 vozila), PVP-a Čitluk (5 vatrogasaca i 2 vozila), DVD-a Trebižat (5 vatrogasaca i 3 vozila), DVD-a Kočerin (2 vatrogasca i 1 vozilo), DVD-a Jare i DVD-a Gorica po 3 vatrogasca i po 1 vozilo, DVD-a Uzarići (4 vatrogasca i 1 vozilo) i DVD-a Crnač (2 vatrogasca i 1 vozilo).

Vatrogasci su imali potporu dva Air Tractora koji su imali po 8 naleta i ispustili su ukupno 44.000 litara vode i pjenila.

Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke

12.kolovoz 2026.

U Cernu, na području Grada Ljubuškog, danas je oko 14 sati izbio požar koji je zahvatio šumu, travu i nisko raslinje.

Vatra se u pojedinim trenucima približava i stambenim objektima, zbog čega su na terenu angažirane brojne vatrogasne snage.

U gašenju požara vatrogascima pomažu i Air Tractori. Do sada su dva Air Tractora izvela po pet naleta, a njihovo djelovanje značajno pomaže u borbi protiv vatrene stihije.

Na terenu su pripadnici PVP-a Ljubuški, DVD-a Trebižat i PVP-a Čitluk, dok su u ispomoć stigli i vatrogasci DVD-a Kočerin i DVD-a Gorica.

Pripadnici DVD-a Crnač i DVD-a Jare također su krenuli prema Ljubuškom kako bi pomogli u gašenju požara.Vatrogasci i zračne snage nastavljaju borbu s vatrom, a situacija na terenu se i dalje prati.

Uprava CZ ŽZH

Sva prava pridržana © www.iks-portal.info 2019. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača!