Logo
Ispiši ovu stranicu

Šveđani s pola snage protiv Zmajeva

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je otvorila Europsko prvenstvo u Slovačkoj.

Šveđanima je prvo poluvrijeme pripalo rezultatom 17:11, a sa sjajnom igrom nastavili su i početkom drugog poluvremena koje su otvorili serijom 3:0. (20:11).

Potom se izabranici Ivice Obrvana bude i uzvraćaju serijom 5:1 te smanjuju prednost na minus 5 (16:21), ali zanos bh. rukometaša nije dugo trajalo, te su Šveđani ubrzo uspostavili, odnosno povratili kontrolu i serijom 4:0 ponovo otišli na plus 9. (25:16).

Po prvi put na dvocifrenu prednost Šveđani odlaze osam minuta prije kraja kada pogađaju za 27:17, a nakon toga i povećavaju prednost, te je održavaju do kraja utakmice koju dobijaju rezultatom 30:18.

Najučinkovitiji u redovima Švedske bili su Vanne s 6 i Clar s pet pogodaka, dok su u redovima BiH najbolji bili S. Burić s 4 i Lukić s tri gola.

Karačić, Prce i Klis dodali su po dva pogotka.
Sva prava pridržana © www.iks-portal.info 2019. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača!