Logo
Ispiši ovu stranicu

Nova pobjeda rukometašica Izviđača

Rukometašice Izviđač Central osiguranje u sklopu 9.kola Premijer lige za žene savladale su ekipu Jedinstva iz Brčkog rezultatom 33:30 i ako su tijekom utakmice imale i deset pogodaka prednosti.

Malobrojna, tek devet igračica u zapisniku, ekipa Jedinstva se nije predavala do kraja utakmice i na kraju je uspjela zabilježiti poraz od samo tri gola razlike. U tome im je pripomogao i indolentan pristup domaćih rukometašica osobito u zadnjih desetak minuta susreta.

„Skautice“ su dobro krenule u 12.minuti su već imale osjetniju prednost, bilo je 8:3 u njihovu korist. U 25.minuti prednost je narasla na deset pogodaka (20:10), a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 22:14.

U drugom poluvremenu domaće su zaigrale opuštenije tako da je ekipa Jedinstva stigla na pet golova zaostatka u 42. minuti (20:15). Sve do 55.minute „Skautice“ su održavale razliku od pet pogodaka, da bi gošće ozbiljnije zaprijetile u 56. minuti i stigle na tri gola zaostatka (30:27). Do kraja Mateje Nosić pogađa dva puta te jednom Iva Grbavac za konačnih 33:30.

„Skautice“ do pobjede su predvodile Matea Nosić sa sedam, Mateja Šumelj sa šest, Marija Brkić i Melisa Lerić sa pet, te Iva Grbavac i Elena Cipetić sa po tri pogotka.

Najviše pogodaka u redovima Jedinstva postigla je Marijana Sorak dvanaest, a po osam su postigle Ajla Alikdaić i Sanja Katić.

U sljedećeg 10.kolu rukometašice Izviđača CO gostuju u Mostaru kod HŽRK Zrinjski.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022 – 9. kolo.
Ljubuški, 20.11.2021. u 16:30 sati.

ŽRK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Jedinstvo 33:30 (22:14)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 50.
Suci: Alen Kadić (Zavidovići) i Mirza Memić (Gračanica).
Nadzornik: Goran Sušić (Čapljina)

ŽRK Izviđač CO: Petrović, Martina Šumelj, Matea Šumelj 6, Stamatović, Miloš, Lerić 5, Grbavac 3, Nosić 7, Prskalo 1, A. Petrović, Cipetić 3, Boras 2, Vistorop 1, Brkić 5.
Trener: Josipa Petrović.

ŽRK Jedinstvo: Avdić, Đurić, Sorak 12/1, Rendić 1, Lukić, Nedić, Pajić 1, Alikadić 8/1, Katić 8/2.
Trener: Zoran Milunović.