Logo
Ispiši ovu stranicu

Mladi 'Skauti' demolirali sarajevsku Bosnu

Dvjestotinjak gledatelja na tribinama Gradske športske dvorane svjedočilo je dobroj igri Izviđača i sigurnoj pobjedi protiv nekadašnjeg velikog rivala, Bosne iz Sarajeva, 35:22 (18:10).

Ispadanje u Eurocupu protiv Dukle iz Praga kao da nije ostavilo traga na momčadi koja je vrlo dobro odgovorila na novom ispitu. U prvim se minutama mogao vidjeti ozbiljan pristup i velika želja da se pobjedi i bar donekle zaboravi Prag.

Na početku, ali i cijelo prvo poluvrijeme dobro je branio Ivan Herceg što je dalo „vjetar u leđa“ igračima koji su u kontri i polukontri rešetali protivničku mrežu.

U 10. minuti bilo je 6:3 za Izviđač, a kako je vrijeme odmicalo prednost je rasla, pa je u 20.minuti bilo 11:5 uz četiri gola Milana Vukšića sa sedam metara. Tri minute kasnije bilo je plus osam (14:6), a toliko odstojanje bilo je i nakon isteka prvih 30 minuta (18:10).

Izviđač je furiozno krenuo i u nastavku, ono što je radio u prvom dijelu vratar Ivan Herceg nastavio je Haris Suljević u drugom poluvremenu. Brzim kontrama, osobito Luke Bubala domaćin je doslovno „razvalio“ goste i u 40.minuti bilo je 24:12. Nakon toga je Izviđač „smanjio gas“ a prednost se kretala od 12 do 15 golova u 54.minuti (33:18), a završilo je 35:22.

Vratari Izviđača imali su 17 obrana (Ivan Herceg 10 i Haris Suljević 7), Milan Vukšić postigao je 6, a Luka Bubalo i Amir Muhović po 5. Kad Bosne je Simon Mrda postigao 5, a Edo Mehinagić 4, dok je vratar Arman Beširević imao 6 obrana, sve u drugom poluvremenu.

Gradska športska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko). Delegat: Boris Šatordžija (Banja Luka).

Sedmerci: Izviđač CO 8(7), Bosna 4(2)

Isključenja: Izviđač CO 8.minuta, Bosna 8.minuta

IZVIĐAČ CO – BOSNA (S)  35:22 (18:10)

IZVIĐAČ: Herceg (10 obrana),Suljević (7 obrana),Vukšić 6,Lukenda 3,Aliloić 3,Kos,Odak 1,Keso 3, Bošković 2,Mišetić 2,Bubalo 5,Šaravanja,Pavlović 2,Ćeško 1,Bebek 2,Muhović 5. Trener: Toni Čolina.

BOSNA: Mutapčić (3 obrane),Beširević (6 obrana),Mehinagić 4,Vražalić 1,Raonić 3,Mimić,Gušić, Malagić 1,Korkarić 3,Bračković 2,Herić,Zulfić 2,Tahirović,Omanović 1,Mrda 5. Trener: Zuhdija Korkarić.

Sva prava pridržana © www.iks-portal.info 2019. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača!