Logo
Ispiši ovu stranicu

Marija Tolj opet dvoranska prvakinja Hrvatske u bacanju kugle

Marija Tolj i novu je sezonu krenula – pobjedonosno ! Doduše ne u njenoj prvoj disciplini disku jer atletska natjecanja na otvorenom tek slijede već u njenoj 'rezervnoj' disciplini – kugli.

Jučer je naime završeno Seniorsko Dvoransko prvenstvo Hrvatske na kojem je atletičarka ljubuških korijena opet osvojila naslov u bacanju kugle. Već treći u nizu...I usput oborila novi osobni rekord koji sada iznosi 15.99 m, za 20 centimetara bolji od dosadašnjeg! Zanimljivo je da pritom Marija taj svoj novi rekord na istom natjecanju dva puta dosegla – u drugoj i u zadnjoj šestoj seriji ostavivši konkurenciju daleko iza sebe…

Drugo mjesto osvojila je Antonija Žaja ( ASK Split 14.00 m) , dok je treća bila Nikol Cik (AK Zagreb – 12.50 m ).

Marijin klub Dinamo-Zrinjevca bio je inače najuspješniji osvojivši ukupno 18 medalja, od čega 9 zlatnih.

Slijedeće natjecanje za Mariju je pak u njenoj prvoj disciplini – disku. Već tradicionalno u Splitu, slijedećeg tjedna u subotu 6. ožujka , na ASK-ovom bacalištu održati će se Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske.

Sva prava pridržana © www.iks-portal.info 2019. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača!