Pregled 6. kola Prve lige KS HB, novi poraz košarkaša Ljubuškog

Derbi 6. kola odigran je u Posušje gdje su snage odmjerili kandidati za prvo mjesto Student i domaćin Posušje. Posušje je dobro otvorilo i zatvorilo utakmicu, dok su druga i treće četvrtina bile u znaku gostiju iz Mostara.

No, kad se rezultat lomio domaći su bili smireniji i upisali važnu pobjedu. Za nju je najzaslužniji Ante Begić sa 17 poena i 6 skokova, dok je prvo ime susreta bio Mostarac Danijel Zovko s 26 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

Grude su nadigrale momčad Brotnja, a zanimljivo je da su gosti iz Čitluka u Grude doputovli samo s devetoricom igrača. Međutim, u igri su svih 45 minuta bili ista petorica. Ćavar, Buljan, Marković, Karačić i Buhač na parketu su proveli po 40 minuta što je uistinu kuriozitet. Dejan Mrković s 20 poena, 2 skoka i 3 asistencije imao je najbolji učinak. Na drugoj strani pobjedničku momčad Gruda predvodili su Željko Leko s 26 poena i 4 asistencije, te Zlatko Galić s 15 poena, 4 skoka i 9 asistencija.

Široki II je na Pecari nadigrao Ljubušake u utakmici u kojoj je dominirao od prve do posljednje minute. U momčadi trenera Damira Vujanovića prednjačili su Marko Bošnjak s 21 poenom, 16 skokova i devet asistencija, Toni Ćutuk s 22 poena i 9 skokova, te Josip Čović s 20 poena, 4 skoka i 2 asistencije. U momčadi Ljubuškog nametnuli su se Mladen Gašpar s 22 poena, 8 skokova i 3 asistencije, te Josip Golemac s 22 poena, 8 skokova i 2 asistencije.

Utakmicu između Tomislava i Busovače obilježio je iskusni domaći košarkaš Branimir Mašić koji je ostvario nevjerojatni “triple – double” učinak. Za 38 minuta na parketu Mašić je upisao 21 poen, 18 skokova i 12 asistencija, što rijetko koji košarkaš zabilježi i u NBA ligi. Ne čudi onda rekordna valorizacija od 51 poena. Ante Krajnović dodao je 35 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Kod gostiju se istaknuo Aldin Karaula s 19 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Rezultati 6. kola – ŠIROKI BRIJEG: Široki II – Ljubuški 94:70 (20:13, 24:19, 29:13, 21:15), TOMISLAVGRAD: Tomislav – Busovača 92:78 (13:25, 27:14, 35:17, 17:22), GRUDE: Grude – Brotnjo 95:78 (27:29, 13:17, 27:19, 28:13), POSUŠJE: Posušje – Student 68:64 (23:15, 8:18, 19:21, 18:10), Zrinjski II je slobodan