Poraz u Estoniji, rukometaši BiH prokockali prednost

Rukometna reprezentacija BiH poražena je od Estonije u gostima (24:21) u 2. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Izabranici Bilala Šumana nakon nehumanih uslova u kojima su boravili u prethodnih nekoliko dana u Estoniji zabilježili su drugi poraz u kvalifikacijama.

Nakon poraza od Njemačke u prvom kolu (25:21), ovaj put od BiH bila je bolja Estonija.

BiH rukometaši prvo poluvrijeme odigrali su veoma dobro i na pauzu otišli s tri gola prednosti (11:14), međutim Estonci su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i stigli do preokreta.

Njemačka je lider grupe s maksimalnih šest bodova, Austrija i Estonija imaju po dva, dok je BiH posljednja bez bodova.

U narednom kolu BiH će u Bugojnu ugostiti Estoniju, a susret je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20 sati.