Logo
Ispiši ovu stranicu

Nova pobjeda Izviđača CO u rukometnom prvenstvu BiH

Rukometaši Izviđača CO večeras su u Gračanici savladali istoimenog domaćina rezultatom 31:25, poluvrijeme 12:10 za "Skaute".

Do sredine prvog dijela gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj su se sve do 16' ekipe smjenjivale u vodstvu, a tada Izviđač pravi razliku od +2 i vodi 6:8. Slijedi odgovor Gračanice koja pravi seriju 3-0 i tu domaći staju. Do kraja poluvremena mnogo bolja igra mlade momčadi Izviđača za sigurnu prednost od dva pogodtka razlike.

Drugi dio bolje otvara Izviđač CO i serijom (3:0) već u 41' utakmice "Skauti" imaju velkih 13:18. Mlada momčad iz Ljubuškog je u 55' minuti utakmice imala i najveću prednost od 20:28. Do kraja utakmice domaći su ublažili poraz za konačnih 25:31.

Golove za Izviđač postigli su Stjepan Jozinović sedam, Miloš Kos pet, Milan Vukšić i Ivan Miličević po četiri, Domagoj Alilović i Mladen Bošković po tri, dva Filip Odak, te po jedan Amir Muhović, Diano Češko i vratar Matej Mandić. Matej Mandić bio je izvrstan s petnaest obrana i dva „skinuta“ sedmerca.

Najefikasniji kod Gračanice bio je Damir Kadrić s devet pogodaka, četiri je postigao Mehmedčehajić, a po tri Džinović i Dželilovi.

RK Gračanica – RK Izviđač Central osiguranje 25:31 (10:12)

Gračanica, Dvorana „Luke“, bez gledatelja.
Suci: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Nadzornik: Vladimir Jović (Tuzla)

RK Gračanica: Đ. Bosić, Šahdanović 1, B. Bpsić, Kadrić 9/1, Ćuzović 2, Džinović 3, Hušić, Mehmedčehajić 4, Živanov 2, Mehmedović, Hadžihasanović, Dželilović 3, Musić, Šuša, Ilić 1.
Trener: Damir Doborac.

RK Izviđač CO: Grbavac (1 sedmerac), Mandić (15 obrana, 2 sedmerca, 1 gol), Vukšić 4/4, Alilović 3, Kos 5, Odak 2, Jozinović 7, Bošković 3, Miličević 4, Ćeško, Šoljić 1, Medić, Bebk, Muhović 1. Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Gračanica 2 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Gračanica 3/1, Izviđač 5/4.

Poslijednja izmjena danaSubota, 24 Listopad 2020 22:01
Sva prava pridržana © www.iks-portal.info 2019. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača!