Rukometašice Izviđača CO sezonu otvorile domaćim porazom

Nova rukometna sezona u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za rukometašice krenula je ovog vikenda. Rukometašice Hadžića slavile su na otvaranju nove sezone na gostovanju u Ljubuškom, nad ekipom RK Izviđač CO, rezultatom 26:32 (14:13).

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi. Gošće iz Hadžića bile su nešto kvalitetnije pa do osme minute susreta uspjevaju napraviti prednost od dva gola 3:5.

Uspjevaju rukometaši Hadžića sve do 26. minute zadržati prednost, kada domaća ekipa serijom 3:1, dolazi do poravnanja rezultata. Boljom igrom u završnici prvog dijela, Skautice uspjevaju na odmor otići s minimalnom prednošću od jednog gola razlike 14:13.

Početkom drugogo poluvremena dosta bolja igra gostujuće ekipe, koja do sredine drugogo dijela uspjeva otići na plus pet golova prednosti 18:23. Gošće iz Hadžića stečenu prednost uspjevaju sačuvati sve do kraja susreta, za konačnih na kraju 26:32. Maksimalna prednost ekipe Hadžića u drugom dijelu iznosila je plus osam pogodaka prednosti u 54. minuti kod rezultata 21:29.

Ekipu Hadžića do pobjede su vodile Adna Halebić sa osam, te Berina Malanović i Edina Demić sa po šest postignutih pogodaka. Pet je dodala Maja Knezović.

Na drugoj strani najefikasnije su bile Matea Šumelj sa deset i Matea Nosić sa šest postignutih pogodaka.

RK Izviđač CO – RK Hadžići 26:32 (14:13)

Gradska sportska dvorana Ljubuški, Suci: Amar i Dino Konjičanin, Nadornik: Samir Suljević
Sedmerci: ŽRK Izviđač CO 5/4, ŽRK Hadžići 3/3, Isključenja: ŽRK Izviđač CO (4 minute), RK Hadžići (8minuta)

RK Izviđač CO: Ivana Petrović, Martina Šumelj, Matea Šumelj 10, Katarina Prskalo, Mihaela Miloš, Kata Miočević 2, Iva Grbavac 1, Matea Nosić 6, Zora Kraljević 4, Marija Brkić 2, Andrea Boras 1, Trener: Ivan Lovrić

RK Hadžići: Berina Malanović – Mehmedspahić 6, Lana Lončar 3, Maja Knezović 5, Edina Demić 6, Sara Čahtarević 1, Adna Halebić 8, Anisa Selimović, Ajla Čajić 1, Dejana Kulić 1, Hana Šehić, Zerina Čajić, Ena Suljić, Sara Ibrica, Amna Đurđević 1, Samra Fejzić, Trener: Alma Čehajić – Hadžović