Hercegovci u NBA-u: Zubac upisao ‘double-double’, Bogdanović najbolji u porazu Jazza

Los Angeles Clippersi svladali su Oklahoma City Thunder na domaćem parketu 90:88 uz 12 koševa i 10 skokova hrvatskog reprezentativca Ivice Zupca.

Mladi centar počeo je utakmicu u prvoj postavi, odigrao je 20 minuta te iz igre šutirao 4/8. Kod Clippersa najefikasniji je Montrezl Harrell s 28 poena i 12 skokova. Chris Paul s 22 koševa istaknuo je kod gostiju.

Bojan Bogdanović s 18 koševa (šut iz igre 7/17) bio je najbolji strijelac Utaha, ali bolja od njegovih Jazzera bila je Minnesota sa 112:102. Karl-Anthony Towns odigrao je odličnu utakmicu i zabilježio 29 koševa, 13 skokova i pet asistencija za pobjedničku momčad.

Phoenix Sunsi izgubili su od Boston Celticsa 99:85, a Dario Šarić je za poražene odigrao 29 minuta te zabio devet koševa uz deset skokova i tri asistencije. Boston je do pobjede predvodio Jayson Tatum s 26 poena.

Mario Hezonja s klupe je u porazu Portland TrailBlazersa od Houston Rocketsa (132:109) odigrao osam minuta te ubacio dva koša. Ante Žižić je ubacio pet poena uz šest skokova u porazu Clevelanda od New Yorka (123:105.

Dragan Bender nije nastupio za Milwaukee Buckse u pobjedi protiv Chicaga, dok Luka Šamanić nije igra za San Antonio u porazu od Dallasa. Mavericksi su slavili sa 117:110, a briljantnu utakmicu je odigrao Luka Dončić. Slovenac je u dresu pobjedničke momčadi ubacio 42 poena uz 12 asistencija i 11 skokova.