Košarkaši Ljubuškog ubilježili važnu pobjedu u Busovači

Košarkaši Ljubuškog su u 3. kolu Prve lige Herceg Bosne gostovali u Busovači i ubilježili prvu prvenstvenu pobjedu, a od velikog značenja za mlade igrače Ljubuškog je to da je pobjeda izborena na gostujućem parketu.

Mlada momčad pod vodstvom trenera Marina Bubala je odmah na početku utakmice nametnula ritam i prvu četvrtinu riješila u svoju korist 26:17. U drugoj četvrtini domaćini su se priprali te dobili taj dio utakmice rezultatom 23:21, a na odmor se otišlo prednošću Ljubuškog 47:40.

Treći period utakmice košarkaši Ljubuškog su dobili rezultatom 23:20, a pitanje pobjednika je riješeno u zadnjoj četvrtini kada Ljubuški slavi s 19:12 za konačnih 89:72.

Najbolji strijelac kod Ljubuškog je bio Mladen Gašpar s 24 poena, Mateo Barbaruk je ubacio 20 poeana, a Luka Marković 19. Kod domaćih Damir Pirić je bio precizan 17 puta, a Alen Aldin 16.