Izvrsna igra NK Ljubuški i minimalan poraz protiv FK Klis [foto]

U petom kolu Druge lige NS FBiH (skupina jug) nogometaši Ljubuškog imali su izuzetno teško gostovanje u Buturović polju protiv neugodne ekipe FK Klis.

Domaći su minimalno slavili u ovoj utakmici, a NK Ljubuški zaslužuje velike čestitke na prikazanoj igri protiv favoriziranog domaćina.

Utakmicu su izvrsno otvorili domaći nogometaši, te su odmah nakon prekida (korner) došli do početnog vodstva od 1:0 preko Aida Kudre. Međutim, u nastavku utakmice igrači NK Ljubuški pribrali su se nakon početnog šoka, te preuzeli terensku inicijativu, ali bez izglednih prigoda do kraja prvog dijela utakmice.

Otvaranje drugog poluvremena donosi istu priču, kao i prvi dio u kojem nogometaši iz Ljubuškog imaju laganu terensku inicijativu, ali ne dolaze u izgledne prigode, dok domaći igrači znalački čuvaju rezultat iz prve minute utakmice.

U (70) minuti utakmice dobru prigodu za Ljubuški nije iskoristio Ivan Buhač, koji je izbio pred vratar domaćih s lijeve strane, ali mu je Ramić obranio šut.

Do kraja utakmice nije se ništa promijenilo i domaćin je zabilježio nova tri boda, iako da je bilo drugačije, odnosno da je Ljubuški pobijedio ili osvoji bar bod ne bi bilo ne zasluženo.

DRUGA LIGA NS FBiH (JUG) - FK KLIS - NK LJUBUŠKI 1:0 (1:0)

Stadion Seid Padalović (Buturović - Polje)
Sudac: Drago Tabak (Tomislavgrad),
Pomoćnici: Luka Papac (Tomislavgrad) i Antonio Čačija (Livno)
Opunomoćenik: Ivica Mikulić (Široki Brijeg).
Gledatelja: 200

FK Klis: Ramić, Ćosić, Šehić, Šabanović, Kudra, Hebibović, Hakanović, Šimunović, Husrep, Čilić, Makan. Trener: Nedim Kudra

NK Ljubuški: Iličić, Bilić, I.Puljić, Vištica, Živkušić, Bošnjak, Lauc (kap.), Ivan Buhač, Granić, K.Buhač, Brkić. Trener: Damir Vučić.