RK Izviđač CO pobjednik turnira “Handball summer 2019 Split"

Rukometni klub Split ove godine slavi 70. godina postojanja kluba, te je u sklopu proslave danas odigran Međunarodni turnir “Handball summer 2019 Split”.

Na turniru su sudjelovali RK Izviđač Ljubuški - aktualni prvak BIH, RK Solin, RK Ribola Kaštela i RK Split kao domaćin i organizator turnira.

U prvom polufinalnom susretu RK Split je bio bolji od RK Solin rezultatom 31:23.

U drugom polufinalnom susretu sastali su se Izviđač CO i Ribola Kaštela, a to je ujedno bilo i finale prije samog finala. Izviđač je prvi dio utakmice završio vodstvom, a rezultatom na poluvremenu je bio 15:12.

Igrači Kaštele mnogo bolje igraju u nastavku i u (46) minuti utakmice semafor pokazuje 21:21. Međutim, to je sve bilo od ekipe Kaštela, jer ipak kvalitetnija momčad Izviđača rutinirano privodi ovaj susret kraju za končanih 30:26.

Kod Izviđača najbolji Milan (Mića) Vukšić s sedam pogodaka, a Alilović, Ivanović, Džono i Delić su postigili po četiri pogodka.

Utakmica za 3. mjesto: RK Ribola Kaštela - RK Solin 32:25 (15:11)

Finale: RK Split - RK Izviđač CO 18:37 (10:18)