NK Ljubuški savladao favorizirano Posušje i plasirao se u drugo pretkolo Kupa BiH

Večeras su na stadionu Babovac, u finalu županijskog Kupa ŽZH u nogometu snage odmjerili NK Ljubuški i favorizirana momčad HŠK Posušje iz istoimenog hercegovačkog gradića.

Nakon što su gubili dva razlike, nogometaši NK Ljubuški danas su kreirali veliki preokret na Babovcu i rezultatom 3:2 izbacili Posušje iz Kupa.

Ovom pobjedom Ljubušaci su ušli u šesnaestinu finala nogometnog Kupa FBiH.

Prvi gol na utakmici zabio je Dominik Begić koji je u 9.minuti doveo Posušje u vodstvo od 0:1.

Na 0:2 ubrzo je povisio Jure Glavina, a Ljubušaci su u prvom poluvremenu uspjeli smanjiti zahvaljujući golu Pere Puljića, koji je u 44. minuti poslao loptu u mrežu.

Za izjednačenje zabija Andrej Markić u 49. minuti, a do konačnog preokreta došlo je u 80 minuti.

Nakon gužve i pada igrača Ljubuškog u šesnaestercu Posušja, sutkinja Lea Čepo dosudila je jedanaesterac za domaće, a siguran izvođač bio je Miljenko Bošnjak, koji je poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu mreže.

Prema riječima trenera Ljubuškog Damira Vučića, nakon početnog šoka i primljena dva gola, njegovi igrači uspjeli su se stabilizirati i nametnuti svoju igru, te su pored postignuta tri gola, imali i nekoliko izglednih prilika pa je pobjeda Ljubušaka danas mogla biti i veća.

Poslijednja izmjena danaSubota, 03 Kolovoz 2019 21:22