Ljubušaci ispali iz kupa od Budućnosti [foto]

Istaknuto Ljubušaci ispali iz kupa od Budućnosti [foto]

Porazom od federalnog prvoligaša Budućnosti iz Banovića, NK Ljubuški se oprostio od kup natjecanja za ovu sezonu.

Prvi dio igre je protekao u blagoj dominaciji Ljubušaka, no bez većih prilika za realizaciju napada. Pred kraj prvog poluvremena domaći su imali veliku priliku za vodstvo. U izglednoj prilici za pogodak, prekršaj je napravljen nad Lukom Nižićom i sudac je pokazao na najstrožu kaznu koju nije uspio realizirati Miljenko Bošnjak čiji udarac brani mladi debitant na vratima Budućnosti Dario Šabanović.

Ipak, u sudačkoj nadoknadi vremena Ljubuški dolazi do vodstva preko Luke Nižića kojem za pogodak asistira Tomislav Bošnjak.

Nastavak igre donio je veću dominaciju Ljubušaka sve do 63. minute kad su doživjeli 'hladan tuš'. Lošu reakciju Ljubušaka iskoristio je Samir Mehić za poravnanje rezultata.

Poslije 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1 pa se o pobjedniku odlučivalo u jedanaestercima u kojem su bolji bili gosti, a junak utakmice postao je 16-godišnji vratar gostiju Dario Šabanović obranivši još jedan šut s 11 metara.

Ovim porazom, Ljubušaci nisu uspjeli ponoviti uspjeh iz prošle sezone u kup natjecanju, a sad se okreću prvenstvenim utakmicama.

NK Ljubuški: Iličić, T. Bošnjak, Vištica, Markić, M. Bošnjak, Lauc, Ljubić (76' Bencun), Granić (76' G. Puljić), Nižić, Pušić (66' Perić), Brkić; trener: Damir Vučić

FK Budućnost: Šabanović, Berbić, Smajlović (46' Begović), Sulejmanović (68' Rotić), Mustafić, E. Husić (53' Mehić), Selimović, A. Berbić (46' Junuzović), Ibrahimović, O. Berbić, Husanović; trener: Igor Sliško

Poslijednja izmjena danaČetvrtak, 17 Rujan 2020 07:56