Izviđač u finalu doigravanja [audio&foto]

Kako vrijeme odmiče rukometaši Izviđača igraju sve sigurnije i sve bolje, sinoć su u uzvratu polufinala pobijedili Slogu iz Doboja 30:27 (16:14) i tako s dvije pobjede prošli u finale gdje ih čeka Borac m;tel iz Banja Luke.

Polovica prvog poluvremena protekla je u izjednačenoj igri gdje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, tako je Izviđač prvi put poveo u 9.minuti (3:2), četiri minute kasnije bilo je 5:4, a u 16.minuti bilo je 6:6. Zanimljivo, prva četiri gola za skaute zabio je najiskusniji igrač Nikola Džono, a peti je postigao za poravnanje rezultata (6:6). Kad je Izviđač u 20.minuti poveo 9:8 do odmora nije ispuštao prednost, a u 25.minuti bilo je plus tri (12:9) da bi se na odmor otišlo s prednošću domaćina 16:14.

Prvih desetak minuta opet izjednačena utakmica, a prednost Izviđača kretala se od tri do jednog gola. Kad su gosti zaprijetili poravnanjem rezultata vratar domaćina Kvesić „skinuo“ je sedmerac u 41.minuti što je bio signal za publiku koja se digla na noge, a prednost domaćina počela je polako rasti. Mladi Nikola Primorac „dizao“ se nekoliko puta i pogađao u odsutnim trenucima, kao i Milan Vukšić, proradio je Vedran Delić, a ponovo se „ukazao“ i Nikola Džono. Kad se tomu dodaju Ivan Miličević i vratar Kvesić, te odlična igra u obrani bilo je jasno da će skauti u finale.

U 46.minuti bilo je 22:19, minutu kasnije 23:19, a u 51.minuti bilo je plus pet (25:20) i u dvorani je proključalo. Imao je Izviđač i šest golova viška, ali nešto opuštenija igra u samoj završnici omogućila je gostima da malo smanje prednost domaćina. Kad je Gabrijel Mišetić „frkom“ u posljednjim sekundama postigao gol za konačnih 30:27 počelo je slavlje i na parketu i na tribinama.

Nikola Džono sa sedam postignutih golova bio je najefikasniji, Vedran Delić je zabio šest, Nikola Primorac četiri, a po tri Milan Vukšić i Ivan Miličević. Vratar Josip Kvesić imao je dvanaest obrana. Kod Sloge Stefan Janković zabio je sedam, Vukašin Zekić šest, Vladimir Stanković pet, a Haso Ćosič tri. Vratar Milutin Bogdanović imao je dvanaest obrana.

Gradska športska dvorana.

Gledatelja 1500.

Suci: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac).

Delegat: Vladimir Križanec (Banja Luka).

Sedmerci: Izviđač CO 9(7), Sloga 11(9)

Isključenja: Izviđač CO 10.minuta, Sloga 12.minuta

IZVIĐAČ CO – SLOGA 30:27 (16:14)

IZVIĐAČ: Kvesić (12 obrana),Tolić,Mandić (1 obrana),Vukšić 3,G.Mišetić 1,Alilović 1,Kos,Ivanović 3,Primorac 4,Džono 7,Delić 6,Maretić 1,Miličević 3,Mataga, M.Mišetić¸ Čutura1. Trener: Mario Bjeliš.

SLOGA: Bogdanović (12 obrana),Maksimović,Ristović 2,Đurđević,Tulendić, Miličević, Stanković 5,Perović 2,Lazić,Starčević,Zekić 6,Karanović 2,Janković 7,Ćosić 3, Kneževič. Trener: Dejan Vasilić.

Poslijednja izmjena danaPetak, 31 Svi 2019 09:34