Oslabljene rukometašice Izviđač CO nisu se mogle oduprijeti Gruđankama

Rukometašice Gruda u subotu su u prvoj utakmici doigravanja za prvaka pobijedile rukometašice Izviđač Central osiguranje i tom pobjedom i teoretski osigurale titulu prvaka BiH u rukometu za sezonu 2018/2019.

Utakmica između prvoplasirane ekipe Gruda i drugoplasirane ekipe Izviđača protekla je u pravoj „golijadi“, ekipe su ukupno postigle 77 pogodaka što znači da je pogađalo nakon svakih 45 sekunda.

Prvih desetak minuta proteklo je u izjednačenoj igri, uglavnom golovi su postizani naizmjenično (5:5, 10.minuta). Međutim, sljedećih desetak minuta gošće su pojačale tempo koji domaće rukometašice nisu mogle pratiti i serijom 10:1 otklonile svaku dvojbu o pobjedniku susreta. Napomenimo da su naše rukometašice u ovaj susret ušle dosta hendikepirane, nedostajale su Tomić, Vrančić, Blažević, Miočević tako da je trener Lovrić morao u vatru ubaciti mlađe snage što je u mnogome olakšalo posao gošćama.

Nakon visoke prednosti koju su napravile gošće, domaće rukometašice su se konsolidirale tako da se je do kraja poluvremena igralo u ritmu „pogodak za pogodak“ .

Poluvrijeme je okončano s rezultatom 21:14 za rukometašice gruda.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo u istom ritmu, golovi su padali naizmjenično tako da je završilo s konačnih 42:35 za Gruđanke koje su s ova tri boda i teoretski osigurale titulu prvaka.

Marija Gudelj sa devet, Marija Boras s osam, Zora Kraljević sa sedam i Andrea Papac sa šest pogotka bile su najefikasnije u redovima Izviđača.

Najefikasnija igračica Gruda i susreta bila je Amanda Marić s jedanaest pogodaka, Lejla Kasumačić je postigla devet, a Edina Demić pet pogodaka.

Prema izboru trenera i službenih osoba susreta, Zora Kraljević je bila najbolja rukometašica Izviđača, a najbolja rukometašica Gruda u ovom susretu bila je Klara Mikulić.